2011-02-07

Google naujienos (video)

Google naujienos (video)
Vakar specialiame renginyje Google pristatė Android aplikacijų parduotuvės tinklalapį ir pademonstravo veikiančią naująją Android operacinės sistemos versiją Honeycomb (arba kitaip Android 3.0).
Android aplikacijų parduotuvė ne tik pristatyta, bet jau ir visiškai veikianti. Čia galima naršyti visas programas, o turint Android įrenginį, susietą su Google vartotojo paskyra, iškart parsisiųsti ar nusipirkti dominančias programas.
Kita Android Market naujiena – tai įvairūs pirkimai pačiose aplikacijose. Ši naujovė kol kas dar neveikia, tačiau Google žada, kad šio ketvirčio pabaigoje ši funkcija turėtų visiškai veikti.
Kartu su Android Market tinklalapiu buvo pademonstruota ir veikianti Android Honeycomb operacinė sistema Motorola Xoom planšetiniame kompiuteryje.
Praėjusią savaitę Google pristatė naują tinklalapį, pasakojantį apie Android 3.0 naujoves. Android Honeycomb turės atnaujintą pradinį ekraną (homescreen) su papildomomis valdymo galimybėmis ir perkeltą pranešimų lauką.
Visą Google naujovių pristatymą galima pažiūrėti šiame YouTube filmuke.

Nokia Bubbles – naujas būdas atrakinti telefoną

Nokia Bubbles – naujas būdas <i>atrakinti</i> telefoną
Nokia Bubbles – tai nauja eksperimentinė aplikacija Nokia telefonams su Symbian operacine sistema.
Ji skirta telefonui atrakinti ir kai kuriems paprasčiausiems veiksmams atlikti, kai telefonas yra užrakintas.
Kai telefonas yra užrakintas ir aktyvuojamas iki atrakinimo ekrano, vietoj įprasto vaizdo atsiranda krūva skraidančių burbuliukų. Šie burbuliukai – tai tarsi nuorodos, skirtos perskambinti ir peržiūrėti praleistus skambučius ar tiesiog paleisti norimą aplikaciją neatrakinant telefono. Pasirinkus norimą burbuliuką, jį tereikia nutempti ant atrakinimo piktogramos, tuomet telefonas bus atrakintas ir bus atliktas norimas veiksmas.
Nokia Bubbles galima parsisiųsti iš Nokia Beta Labs, o gyvai peržiūrėti, kaip tai veikia žemiau esančiame filmuke.

2011-02-04

„Apple“ paduota į teismą dėl „iPad“ ir „iPhone“ programų


Dvi grupės „iPad“ ir „iPhone“ vartotojų padavė į teismą kompaniją „Apple“ teigdamos, kad jų pagamintų įrenginių naudojamos programos, nutekino ir paviešino jų asmeninius duomenis.

Abi grupės siekia, kad „Apple“ liautųsi perdavinėjusi vartotojų duomenis trečiosioms šalims be jų sutikimo ir kompensuotų patirtą žalą.
„Apple“ yra viena iš šešių, programas gaminančių kompanijų, kurias į teismą padavė dvi vartotojų grupės. Grupių interesus ginanti teisės firma sako, kad netrukus bus imtasi atitinkamų veiksmų prieš „Google“, kuri per išmaniųjų telefonų operacinę sistemą „Android“ taip pat nutekina vartotojų duomenis. Tarp jau paduotų į teismą kompanijų yra „Backflip Studios“, „Weather Channel“, „Dictionary.com“.
Vartotojų grupės tvirtina, kad programų pagalba yra surenkama tiek asmeninės informacijos apie vartotoją, kad įmanoma net identifikuoti jo asmenybę.
„Apple“ leidžia programų gamintojams, kurie laikomi trečiąja šalimi, imti visus duomenis apie vartotoją, kurie šiems yra reikalingi. „Apple“ kaltinama nesiimant pakankamos apsaugos, kad asmeninė vartotojų informacija nepasiektų reklamos ir kitokių kompanijų. Kompanija vis dar nekomentuoja šių kaltinimų.
Teisės firma, rengianti bylą prieš „Google“, tvirtinta, kad šios kompanijos operacinė sistema „Android“ ir joje funkcionuojančios programos taip pat nutekina asmeninius vartotojų duomenis.
Ekspertų, kurie remiasi panašių bylų precedentais, nuomone vartotojų grupėms nepasiseks apginti savo interesų. Naujienų agentūrai „Reuters“, interneto tyrimų kompanijos „Global Enquities“ atstovas Tripas Chowdhry’s sako: „Jei atsirastų toks precedentas, visos egzistuojančios interneto naršyklės turėtų būtį išjungtos ir internete nebeliktų reklamos“.
Alfa.lt

Kinai pristatė įspūdingą išmaniojo telefono „konceptą“


Kinai sukūrė išmaniojo telefono „konceptą“, kuris privertė išsižioti net didžiausius skeptikus. „Line Phone“ pavadintas telefonas yra valdomas vien lietimui jautriu ekranu ir neturi nė vieno mygtuko.
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą
Šio išmaniojo telefono „konceptas“ buvo sukurtas Kinijoje ir laimėjo 2010 metų „Furong Cup“ apdovanojimą už skaitmeninio produkto ar paslaugos dizainą.
Pailgos formos telefono priekinėje dalyje nėra nė vieno mygtuko, jis valdomas vien lietimui jautriu ekranu bei lietimui jautriais kraštais. Pavyzdžiui, įjungus garso takelį grojamą vietą galima reguliuoti slenkant pirštą palei vieną telefono briauną, o kita briauna leidžia reguliuoti garsumą.
Be to, sujungus kelis šios rūšies telefonus galima perkelti failus, naudoti juos kaip kompiuterį ar žaidimų konsolę.
Ar šis telefonas kada nors bus pagamintas, kol kas neaišku, tačiau per kelias dienas jis sulaukė itin didelio susidomėjimo.
Siūlome pažiūrėti vaizdo įrašą, kuriame pristatomas „Line Phone“:

Šaltinis: 15min.Lt

Lietuvių sukurta programa „Pixelmator“ „Apple“ programų parduotuvėje jau uždirbo 1 mln. dolerių


Pixelmator.com nuotr.  / Programa „Pixelmator“ galima piešti ir redaguoti nuotraukas.
„Apple“ programų parduotuvė turi pirmuosius milijonierius. Jais tapo lietuviai broliai Saulius ir Aidas Dailidės, kurie yra sukūrę nuotraukų redagavimo programą „Pixelmator“.
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą
Lietuvių kompanijos „Pixelmator Team“ tinklaraštyje S.Dailidė antradienį pranešė, jog per pirmąsias 20 dienų „Apple“ programų parduotuvėje „App Store“ jų sukurta programa uždirbo 1 mln. JAV dolerių (apie 2,5 mln. Lt).
S.Dailidė taip pat džiaugiasi puikiais vartotojų vertinimais – įvairiose šalyse ši programa 5 balų sistemoje vertinama nuo 4,5 iki 5 balų.
Be to, pagal uždirbtas pajamas „Apple“ programų parduotuvėje „Pixelmator“ yra 4 vietoje, po pačios „Apple“ sukurtų programų „Aperture“, „iPhoto“ ir „Pages“.
„Tokia stulbinanti sėkmė džiugina. Didelis ačiū už jūsų paramą“, – rašo S.Dailidė.
Jis taip pat praneša, jog artimiausiu metu bus išleisti programos atnaujinimai bei ruošiama nauja programos versija „Pixelmator 2.0“.
„Pixelmator“ yra piešimo ir nuotraukų redagavimo programa. Dėl funkcijų gausos ji paprastai lyginama su populiaria „Adobe“ programa „Photoshop“, tačiau lietuvių kūrinys yra gerokai pigesnis.
Jei „Photoshop“ kaina siekia kelis šimtus dolerių, tai „Pixelmator“ programa „Apple“ parduotuvėje šiuo metu kainuoja 30 dolerių (šiuo metu yra paskelbta akcija; įprasta programos kaina yra 59 doleriai).
Taigi jei nebuvo taikyta kitų papildomų nuolaidų, „Apple“ vartotojai nusipirko daugiau nei 33 tūkst. programos kopijų.
Pagal „Apple“ programų parduotuvės taisykles, programos gamintojui atitenka 70 proc. pajamų, o „Apple“ – 30 proc., taigi į lietuvių sąskaitą turėtų nubyrėti per 700 tūkst. dolerių.
15min.lt

“Google” pradėjo cenzūruoti “BitTorrent”, “Rapidshare” ir kitus failų platinimo tinklus

“Google” panašu pasidavė pramogų industrijos atstovų (MPAA ir RIAA) spaudimui ir dabar šis populiariausias pasaulyje internetinės paieškos variklis aktyviai cenzūruoja paieškos užklausas, į kurias įeina tokie terminai, kaip “BitTorrent”, “torrent”, “utorrent”, “RapidShare” ar “Megaupload”.
Kol kas cenzūra veikia tik naudojantis automatinio paieškos termino užbaigimo  ir “Google Instant” paslaugomis. Kompanijos, kurias šis sprendimas tiesiogiai liečia – su “BitTorrent Inc.”, “RapidShare” ir “Vodo” priešakyje – aktyviai reiškia nepasitenkinimą tokia naujove.
Prieš kelias savaites “Google” paskelbė, jog ji planuoja pradėti filtruoti su “piratavimu susijusius” paieškos terminus savo ‘Autocomplete‘ ir ‘Instant‘ paslaugose. Praėjusį trečiadienį kompanija “tyliai” įvykdė šį savo sprendimą. Neišplatinę jokio pranešimo spaudai ar kitais būdais neinformavę visuomenės, kompanijos atstovai, panašu, sudarė savo nuožiūra surinktų raktinių žodžių sąrašą, kuriems pritaikytos nuo šiol galiojančios cenzūros priemonės. Nors sprendimas kol kas neveikia pilnos paieškos rezultatų, jis duoda aiškų signalą, jog “Google” yra linkusi proaktyviai cenzūruoti savo paslaugas tokiu mastu, kuris viršija daugelio internautų prognozes. Į draudžiamų raktinių žodžių sąrašą patenka ir “uTorrent” – didelio populiarumo visiškai legali programa – ir “BitTorrent” – failų perdavimo ir dalinimosi tarpusavyje paslauga, kurios protokolą kuria ir palaiko San Fransiske įsikūrusi to paties pavadinimo kompanija “BitTorrent Inc.”.

Bet kokie žodžių deriniai, į kuriuos patenka žodis “torrent”, taip pat yra cenzūruojami. Tai reiškia, jog tokia paieška kaip “Ubuntu torrent” daugiau nebus siūloma galimų užklausų sąraše, nors toks “Linux” atmainos “Ubuntu” platinimo būdas yra visiškai legalus.
“BitTorrent Inc.” atstovas Simonas Morisas (Simon Morris) yra įsitikinęs, jog filtravimo mastas yra per daug platus. “mes gerbiame “Google” teisę nustatyti paieškos algoritmus taip, kad jie pateiktų labiausiai vartotojų užklausas atitinkančius rezultatus. Įvertinus tai, kad mūsų kompanijos prekinis ženklas yra ganėtinai unikalus, mes esame įsitikinę, kad bet kas, surinkęs pirmąsias šešias ar septynias mūsų pavadinimo raides, turi teisę taip pat lengvai prieiti prie paieškos rezultatų kaip ir bet kurios kitos kompanijos paieškos atveju”, sako Morisas.
“Greitos paieškos pagal terminą ‘BitTorrent’ iki šiol pateikdavo įvairių teisėtų ir naudingų nuorodų asortimentą, įskaitant nuorodas į informaciją apie mūsų kompaniją, mūsų programinę įrangą, mūsų atvirojo kodo principu tobulinamą protokolą ir dar daug daugiau. Tai, ko “Google” galbūt nesupranta, yra tai, kad mūsų technologija naudojama daugelyje veiklų, suteikiančių pridėtinę vertę technologijų industrijai, kompanijoms, menininkams ir didžiajai vartotojų daliai”, – priduria kompanijos atstovas.
Nuostabą kelia ir tai, kad naujojo filtro terminai atrodo tarsi būtų parinkti vos ne atsitiktinai. Į juos įtrauktos “BitTorrent” klientinės programos “uTorrent” ir “Xunlei”, tačiau “pamiršti” “BitComet” ir “Vuze”. Dalinimosi failais portalai “RapidShare” ir “Megaupload” cenzūruojami, o kiti stambūs rinkos veikėjai, pavyzdžiui, “4shared”, “HotFile” ar “MediaFire”, išlieka nepaliesti. Be to, populiariausių dalinimosi “torrent” failais portalų pavadinimai, įskaitant “The Pirate Bay”, taip pat nėra įtraukti į draudžiamųjų sąrašą. Simonas Morisas sutinka, jog tai mažų mažiausiai yra keista.
“Nėra jokios priežasties, kodėl “Google” turėtų riboti paieškos rezultatus, susijusius su mūsų prekiniais ženklais “BitTorrent”, “µTorrent” ir “torrent”. Iš tikrųjų jie vis dar palaiko automatinio paieškos frazės užbaigimo funkciją daugeliui smulkesnių programų, kurios naudoja ‘BitTorrent’ protokolą, įskaitant “BitComet”, “BitLord” ir netgi tokioms svetainėms kaip “The Pirate Bay” ar “Isohunt” “, – stebisi specialistas.
“RapidShare” atstovai taip pat nėra patenkinti naujuoju “Google” filtru, arba bent jau ne šiandienine jo realizacija. “Apie “Google” planus žinojome jau keletą savaičių. Mes sutinkame, jog dabar kai kurie automatiškai siūlomų paieškos terminų negadins “RapidShare” vardo, tačiau esame susirūpinę tuo, kad tuo pačiu metu bus pažeisti legalūs mūsų vartotojų interesai. Manome, jog sprendimas pašalinti terminą “RapidShare” iš ‘Autocomplete’ serviso yra neteisingas”, sako portalą prižiūrinčios kompanijos atstovai, pridurdami, jog ši svetainė yra viena populiariausių pasaulyje ir kad kasdien šimtai tūkstančių vartotojų jų paslaugomis naudojasi visiškai legaliais tikslais. “Paieškos rezultatai turėtų atspindėti vartotojų interesus, o ne “Google” “, priduria kompanijos atstovai.
Išties, “RapidShare” čia palietė jautrią temą. Akivaizdu, jog filtras sukurtas reaguojant į pramogų industrijos spaudimą, o ne atsiliepiant į vartotojų interesus. Dabar, kai “Google” ėmėsi komerciniais pagrindais cenzūruoti pirmuosius terminus, susidarė precedentas, kuriuo remiantis kitos kompanijos spaus “Google” kartelę kelti dar aukščiau ir cenzūruoti ne tik automatinius paieškos terminų pasiūlymus, bet ir pačius paieškos rezultatus.
Šaltinis: technologijos.lt