Pasirodo, interneto naršyklės Internet Explorer 9 kūrėjai tikrai nesėdėjo rankų sudėję. Nors pastaroji negali pasigirti esantį pati greičiausia naršyklė pasaulyje, tačiau IE 9 galima drąsiai laikyti energetiškai efektyviausia (arba kaip dabar populiaru sakyti – ekologiškiausia) bent jau pastaruoju metu.
Šį faktą pirmiausia derėtų prisiminti nešiojamų kompiuterių savininkams, taip pat tiems, kuri nori sumažinti sąskaitą už elektrą ir taip sutaupyti bent keletą litų per mėnesį. Ir nors testų objektyvumas kelia šiokių tokių abejonių, tačiau bendras rezultatas gana intriguojantis.
Taigi trys Internet Explorer kūrėjų komandos nariai, nepriklausomai vienas nuo kito, atliko eksperimentus su penkiomis interneto naršyklėmis Windows aplinkoje bandydami sužinoti, kaip jos įtakoja energijos sunaudojimą. Visi trys nariai gavo tą patį rezultatą. Testų metu jie matavo elektros energijos kiekį, kurį sunaudoja atvertos naršyklės su tuščia kortele (tab), naršant po naujienų puslapius bei dirbant su HTML5 programomis „Galactic“ bei „FishIE Tank“.
Rezultatai iš tiesų gana įdomūs. Atidarius naršyklė su tuščia kortelę (tiesiog tuščias about:blank langas), dauguma interneto naršyklių beveik nenaudojo energijos, tuo tarpu „išsišokėle“ tapo naršyklė Opera.
Naršant po naujienų portalus, geriausius rezultatus parodė Firefox 4, Internet Explorer 9 ir Safari 5, tuo tarpu Opera 11 ir Chrome 10 energijos atžvilgiu pasirodė kiek „godesnės“.
Dirbant su HTML5 programomis, nepralenkiamos buvo IE 9 ir Firefox 4 interneto naršyklės, galinčios išnaudoti „geležies“ – daugiausia grafinių adapterių – galimybes (hardware accelerated). Čia jiems nei Google 10, nei Safari 5, o juo labiau Opera 11 pasipriešinti nesugebėjo.
Susumavus rezultatus, „ekonomiškiausia“ naršykle pripažinta IE 9, nuo kurios visiškai nedaug atsiliko Firefox 4, toliau vietas išsidalino Chrome, Safari ir Opera. Akivaizdu, kad šalia spartos rodiklių kai kuriems interneto naršyklių kūrėjams tikrai reikėtų susirūpinti ir energijos ekonomijos klausimais, įdiegiant galimybe pasinaudoti dabartinių vaizdo plokščių resursais.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą